Подорож до Італії

8 травня, в рамках Другого Північно- та Східно-Європейського Конгресу з Харчової Науки (NEEFood-2013), який працював в нашому університеті 27-29 травня, відбулося масштабне дійство - свято «День Європи».
Всього за декілька годин кожен бажаючий міг здійснити подорож 16 країнами Європи (саме стільки учасників зібрав цього року фестиваль) – познайомитися з їх історією, традиціями, національними костюмами, стравами, напоями, культурою, зануритися в атмосферу та відчути національний колорит.
Шляхом жеребкування були визначені країни, які представляв кожен факультет, а також були залучені технікуми та коледжі нашого університету, які знаходяться у різних регіонах України.
Всі бажаючі студенти, викладачі та гості фестивалю змогли здійснити подорож різними країнами: Португалією, Австрією, Грецією, Литвою, Великобританією, Угорщиною, Іспанією, Словаччиною, Німеччиною, Швецією, Польщею, Францією, Нідерландами, Ірландією. Факультет інженерної механіки та пакувальної техніки представляв - Італію.
Подорож до Італії          Студентським активом нашого факультету вирішено було зробити екскурс в історію країни та представити основні епохи її розвитку: Стародавній Рим, епоху Відродження та сучасну Італію.
Так костюм Цезаря примірив на себе Атрощинко Дмитро, в роль цариці вживалась Кудінова Олександра, відчув себе легіонером Ступак Богдан, а Бігдан Олександр в ролі Леонардо да Вінчі спробував відтворити відомий шедевр.
В представлені країни та прикрашанні експозиції допомагали Вацман Владислав та Шоколов Мирослав, Марія Честікова, Прозор Роман, Ляшенко Олександр, Щербина Олексій, Левик Сергій, Ярина Гарматій, Суховірський Тарас та інші.
В свою чергу студент Чернявський Анатолій відстоював честь факультету своїм співочим талантом, а Шуляковська Світлана, Туфекчі Валентин та Бурий Константин – танцювальним номером - запальною Тарантеллою.
В рамках «Кулінарного конкурсу» було приготовлено велику кількість традиційних італійських страв які змогло оцінити журі фестивалю в складі: шеф-кухаря ресторану «Феофанія» Андрія Ткачука, керівника хореографічного колективу сучасного танцю «Вікторія» Європейського університету Галини Матушкіної, співака, композитора, фіналіста «Шоу №1» Філіпа Кіркорова, фіналіста національних відборів на Євробачення 2012, 2013 рр. Максима Новицького, радника з питань сільського господарства посольства Королівства Нідерланди в Україні Еверта Яна Краєнбрінка та декана факультету економіки і менеджменту Степана Дичковського.
Долучилися до святкування також керівництво університету (ректор Сергій Іванов особисто привітав кожного учасника) і учасники Другого Північно- та Східно-Європейського Конгресу з Харчової Науки, який цими днями працював в університеті, а професор італійського The University of Teramo  PaolaPittia, яка відвідала нашу експозицію, з великим задоволенням поспілкувалась з нашими «італійцями» та відмітила оригінальність і форму представлення її країни.
Подорож до Італії Подорож до Італії

І хоча в цей раз нам не вдалося вибороти призових місць, проте нашому факультету вдалося відтворити дух «маленької Італії» в стінах НУХТ та передати її атмосферу.

Зрештою свято вийшло по-справжньому яскравим, видовищним і незабутнім, а всі учасники, сподіваємось, отримали велике задоволення.