Студенти ІМПТ на заводі «Енергія»

Студенти факультету інженерної механіки та пакувальної техніки та викладачі факультету Олексій Бойко, Володимир Костюк і Вадим Серпученко побували на сміттєспалювальному заводі «Енергія» і на власні очі вони побачили, як утилізується міське сміття.

Спочатку представники заводу детально розповіли технологію перероблення сміття.

Зокрема, студенти дізналися, що щодобово на сміттєспалювальний завод надходить близько 1000 тонн твердого побутового сміття. Під’їзна естакада з одностороннім рухом дозволяє безупинно і без черг розвантажувати сміттєвози. Сміття накопичується у бункері-накопичувачі, звідки грейферним краном подається на гідравлічні живильники на спалювання. На заводі встановлені чотири сміттєспалювальних котла ČKD Dukla продуктивністю 15 тонн сміття на годину кожний.

В якості дуттєвого повітря використовується повітря з бункера-накопичувача, що запобігає розповсюджуванню неприємних запахів по площадці підприємства. Температура 700-1000 °С призводить до зменшення шкідливих речовин у шлаках. Зі шлаків видаляються металеві включення, і шлаки відвантажуються на вивезення. Димові гази проходять через високоефективні електричні фільтри, які дозволяють заводу значно знизити екологічне навантаження на оточуюче середовище.

У 2016 році на заводі встановили водонагрівачі, і тепер завод отримує гарячу воду, якою опалюється близько 300 будинків мікрорайону Позняки.

Студенти познайомилися з роботою пульта керування заводу та завдяки тому, що один із котлів був зупинений на ремонт, – із конструкцією колосникової решітки, яка складається із шести валків. Валки обертаються і, рівномірно перемішуючи сміття, полегшують процес горіння та виведення шлаків.

Обходячи завод навколо, студенти відзначили відсутність неприємних запахів.