Плідне співробітництво

Вже 7 років тривають творчі дружні зв’язки між кафедрою машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв нашого університету та факультетом харчової інженерії Університету «Штефан чел Маре». І щороку в рамках програми співробітництва відбуваються обміни студентами, аспірантами та науковцями з метою участі у конференціях, наукових і освітніх заходах наших країн, виставках, підвищенні кваліфікації, проведенні наукових досліджень.

Цього разу кафедра машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв мала за честь приймати гостей – делегацію студентів і докторантів факультету харчової інженерії Університету «Штефан чел Маре».

Гості перебували в нашому університеті з метою участі у Міжнародній науковій конференції молодих вчених, аспірантів і студентів, де представили 8 доповідей на англомовних секціях, а також з метою стажування та проведення наукових досліджень в лабораторіях кафедри.

За сприяння керівництва університету та потужного хлібопекарського комплексу «Кулиничі» румунські молоді науковці мали змогу ознайомитись із роботою найсучаснішого хлібозаводу.

Крім наукової роботи та участі у конференції, студенти та аспіранти кафедри організували для гостей насичену культурну програму – екскурсії історичною частиною Києва та дніпровськими схилами, відвідування музеїв, шопінг. А в останній день в студентському клубі нашого університету за участі румунських і наших студентів відбувся творчий вечір, де під гітару лунали румунські та пісні, дегустовано найсмачніший в світі Київський торт, обговорювалися враження від поїздки та налагоджувалися майбутні творчі контакти.

Студенти кафедри ще більше впевнились, що знання англійської мови значно розширює можливості для комунікації, творчих та культурних зв’язків. І нема більш продуктивного способу вивчення іноземної мови, як спілкування цією мовою в дружньому колі однодумців.

Колектив кафедри вдячний румунських колегам за підтримку співробітництва, постійну увагу до наших студентів та науковців, можливість брати участь у спільних наукових і освітніх заходах.