Більше ніколи…

28 квітня у холі головного корпусу університету можна було побачити студентів і викладачів зі стрілецькою зброєю або солдатською амуніцією в руках. Нічого дивного – адже цього дня студентська рада факультету інженерної механіки та пакувальної техніки при активній підтримці свого деканату організувала цікавий пізнавальний захід до Дня пам’яті і примирення.

Нагадаємо, що Україна разом із Європою та іншими країнами світу, нарешті, почала відзначати День пам’яті і примирення 8 і 9 травня замість усталеного радянського зразка святкування 9 травня як Дня Перемоги радянської армії над фашизмом.

veteranНа факультеті інженерної механіки та пакувальної техніки зібрався колектив патріотів-однодумців, тож ні адміністрація факультету, ні викладачі, ні студенти не залишилися осторонь й доклали зусиль аби підготувати й провести по-справжньому цікавий захід. Вони залучили до участі у ньому фахівців Броварського навчально-виховного об’єднання Броварської міської ради Клуб КІМ «Десна». Зважаючи на те, що 8 і 9 травня – вихідні дні, захід вирішили провести напередодні.

Присутні могли оглянути інформаційні стенди, серед яких, до речі, окремий стенд був присвячений нашому навчальному закладу у роки війни. Поряд розгорнулася виставка озброєння і амуніції часів Другої світової, які можна було не лише оглянути, а й потримати в руках. Велику зацікавленість викликала виставка масштабованих моделей військової техніки тих часів. Вражаючі факти лунали з екрану, де демонструвалися документальні фільми, що повністю розвінчували історичні радянські міфи щодо кількості втрат України внаслідок тієї війни.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто поклав життя у боротьбі за мир.

На захід завітав ветеран Великої Вітчизняної війни й ветеран нашого університету, професор кафедри машинобудування, стандартизації та сертифікації обладнання Микола Аврамович Сологуб, який пройшов війну у складі 54-го керченського гвардійського полку. Ветеран поділився своїми спогадами про перші дні війни, про битви, учасником яких був, про героїчні подвиги своїх однополчан. Оплесками й квітами вітали професора присутні.

До вшанування пам’яті тих, хто боровся з нацизмом, долучилися й проректор університету з соціально-побутових питань Віктор Сташейко, декани, заступники деканів, завідувачі кафедр, викладачі та студенти інших факультетів.