Кафедра технічної механіки і пакувальної техніки

Протягом навчання студенти разом з провідними науковцями кафедри мають змогу долучитися до виконання наукових досліджень.

Більшість студентських наукових розробок пов’язані з кафедральною науково-дослідною тематикою «Розробка наукових основ складових процесів виготовлення упаковки, стабілізаційної обробки пакувальних матеріалів та харчової продукції, синтезу механізмів та машин для фасування, пакування та створення збільшених вантажних одиниць».

1Науково-дослідна робота здійснюється при написанні студентами дипломних і магістерських робіт. За результатами цієї роботи видаються статті та тези доповідей на науково-практичних конференцій. Зокрема, публікації студентів включені у збірник доповідей щорічної міжнародної наукової конференції молодих вчених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті».

На кафедрі існує студентський науковий гурток з мехатроніки, яким керує доцент кафедри Микола Якимчук. Кожного року кращі студенти, які задіяні у роботі гуртка, приймають участь в олімпіаді «Мехатроніка в машинобудуванні», що проводиться на базі Національного технічногого університету «Київський політехнічний інститут». У 2013 році, на цій олімпіаді, наша команда приймала участь у складі Дениса Пригодія, Юрія Бабича та Олега Тарана. Вона зайняла 3 місце у командному заліку, а в особистому заліку Денис Пригорій виборов 1 місце.

IMG 4343У 2014 році в цій олімпіаді приймала участь команда, до складу якої входили студенти 4 і 5 курсів, а саме: Андрій Масленко, Людмила Луценко, Олег Таран, Олександр Зродніков, Сергій Савельєв. За результатами змагань вони посіли 5 місце у командному заліку, а Андрій Масленко та Олег Таран потрапили в десятку найкращих за результатами індивідуальних змагань.

В 2015 році на VII Всеукраїнській студентській олімпіаді «Мехатроніка в машинобудуванні» команда НУХТ, яка складалась зі студентів факультету ІМіПТ, а саме Валентин Туфекчі, Борис Михайлик, Дмитро Семенов, Ольга Тіт зайняла III місце в командних змаганнях. Студенти Борис Михайлик зайняв трете, а Ольга Тіт почесне четверте місця в індивідуальних змаганнях.

IMG 4341IMG 4331На базі кафедри ТМіПТ проводиться щорічний Відкритий конкурс студентських наукових робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії «Золотий каштан». У 2014 році переможцями конкурсу визнані у номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» робота Дениса Пригодія на тему «Дослідження параметрів технологічних операцій подачі рулонних пакувальних матеріалів та формування упаковки» (науковий керівник доц. Масло М.А.) та Аліни Зворської «Обґрунтування раціональних параметрів пристроїв формоутворення і транспортування картонних пачок у пакувальних машинах» (науковий керівник проф. Гавва О.М.). У номінації «Технології і обладнання переробки використаної установки» перемогли роботи Лілії Іщенко «Дослідження процесу змішування полімерних матеріалів при переробці використаної упаковки» (науковий керівник доц. Волчко А.І.), Катерини Пащенко «Розробка та дослідження пристрою для сортування полімерних пляшок з використанням елементів «технічного зору» (науковий керівник доц. Якимчук М.В.).

У 2015 році призерами конкурсу «Золотий каштан» стали студенти Ірина Звоник, Альона Гриценко та Юрій Холодний.

IMG 4933IMG 4937В 2013 році була засова стипендія ім. Олександра Галкіна, випускника нашого навчального закладу, яка призначається студентам НУХТ в рамках Договору про співпрацю між нашим університетом та ПАТ "Укрпластик". Стипендія має три ступені. Вона призначається кращим студентам Національного університету харчових технологій денної форми навчання. Кандидатами на отримання стипендії стають студенти факультетів інженерної механіки та пакувальної техніки, автоматизації та комп'ютерних систем. Стипендія сплачується протягом навчального семестру, за підсумками навчання в попередньому семестрі, за наукові досягнення і високий освітній бал, активну участь в наукових олімпіадах, конференціях і конкурсах.

За рішенням Опікунської Ради стипендію ім. Олександра Галкіна у першому семестрі 2015/16 навчального року отримали студенти 4 курсу кафедри технічної механіки і пакувальної техніки Дмитро Семенов (І ступінь) і Андрій Дем'яненко (II ступінь).