Інноваційна діяльність кафедри ТМ та РТ

Газогенераційна установка для термохімічної переробки відходів АПК

Розробник: д.т.н. проф. Серьогін О.О., ас. Осьмак О.О.

В процесі функціонування господарства, підприємства утворюється велика кількість різноманітних відходів, що містять вуглець: рослинні залишки, тара, пластик, побутові відходи тощо. Розроблена газогенераційна установка для термохімічної конверсії призначена для перетворення вказаної вторинної сировини в енергетичний синтез-газ. Діпазон теплової потужності 100-400 кВт. Установка успішно пройшла комплекс випробувань та отримала державних дозвіл на серійне виробництво.

 

Газогенератор

 

 

Обладнання для виробництва біогазу в умовах цукрового заводу

Розробник: д.т.н. проф. Серьогін О.О., Василенко О.В.

Розроблена технологія, обгрунтувана доцільність експлуатації та рекомендовано до впровадження комплект обладнання біогазової установки для умов цукрового заводу. Роботи проводились в співпраці з німецькою фірмою «Букау-Вольф». Основною сировиною для виробництва біогазу є жом, як альтернатива можуть використовуватися відходи АПК і стічні води. Проведені розрахунки показали, що при використанні подібного обладнання цукровий завод може розраховувати на економію природного газу в районі 20-30% під час виробничого сезону.

Біогаз1Біогаз2

 

Удосконалення роботи дифузійного апарата нахиленого типу DC-12

Розробник: д.т.н. проф. Серьогін О.О.

Організовано обслуговування та виконуються практичні аспекти діагностики та модернізації дифузійного обладнання з залученням іноземних спеціалістів для використання сучасних нанотехнологій з застосуванням ультразвукових діагностичних пристроїв.

 

Дифузія1Дифузія3

 

 

Автономна енергетична установка

Розробник: д.т.н. проф. Серьогін О.О. 

Розроблена автономна енергетична установка для забезпечення агропромислових підприємств, що не мають централізованого тепло-енергопостачання. Робота проведена з «Луганськбіпромахт» та ДП «ХЗТМ ім. В.А. Малишева» (м. Харків). Розробка рекомендована Міністерством промислової політики України до впровадження на об'єктах агропромислового комплексу в якості автономного енергозабеспечення. 

Комплекс енергет

Лінія підготовки та утилізації паливних брикетів

Розробник: д.т.н. проф. Серьогін О.О.

Розроблена лінія утилізації відходів спиртових заводів та пивзаводів для отримання автономної теплової енергії в твердопаливних котлах «Волинь-Кальвіс». Енергетична потужність спроектованих підприємством сумісно з кафедрою твердопаливних котлів знаходиться в межах від 10 до 1000 кВт. Протягом останьніх 3-х років технологію впроваджено на більш ніж 1000 об'єктів комунального господарства Львівської та волинської області (дитячі садки, школи, лікарні, санаторії тощо).

Волинь-кальвис2

Установка для брикетування відходів

Розробник: д.т.н. проф. Серьогін О.О., к.т.н. доц. Риндюк Д.В.

З метою утилізації та подальшого використання в якості палива, розроблена установка для брикетування відходів харчових підприємств (барда, пивна дробина, жом, лушпиння соняшника тощо) в суміші з торфом. Розроблена установка з високою ефективністю забезпечує підготовку палива для подальшого його використання в твердопаливних котлах (на прикладі котлів «Волинь-Кальвіс»).

Волинь-кальвис4

Волинь-кальвис Волинь-кальвис1

 

 

Навігація..